چگونه طراحی سایت منجر به موفقیت گردد

چگونه طراحی سایت منجر به موفقیت گردد ؟؟


در پی پیشرفت کسب و کارهای اینترنتی و بیشتر شدن تمایلات برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی لزوم به ارائه ی این مطلب وجود داشت تا از این طریق برخی از فاکتورهایی که میتواند در مسیر کسب و کارهای اینترنتی منجر به موفقیت شود را بررسی کنیم و همچنین به بررسی و تشریح دلیل موفقیت برخی از این کسب و کارها را ارزیابی نماییم.
اولین نکته ای که برای طراحی سایت خود در هدف گذاری می بایست مشخص گردد، محدوده ی فروش و ارائه ی خدمات است. در ابتدا باید برای شما روشن و واضح شود که در کجا قصد ارائه ی سرویس ها و فروش محصولات خود و یا جذب مشتری را دارید. این مطلب را با مثالی برایتان کاملا شرح می دهیم.


به طور مثال حرفه ی شما در زمینه ی خدمات لوله کشی در کرج می باشد. طبیعی است که از شهرهای دوری مثل اصفهان و شیراز و مشهد هیچ مشتری ای نخواهید داشت و در صورت وجود سایت شما در سرچ های آنها هیچ سودی برای شما نداشته باشد. این در حالی است که شما برای سئو نمودن این سایت و کسب این جایگاه هزینه و زحمت و زمان صرف کرده اید. حال اگر فعالیت شما فروشگاه اینترنتی باشد و طراحی سایت کرج فعالیت کنید علاوه بر شهر کرج می توانید محصولات خود را در هر جایی به فروش برسانید و با پیک و پست آن ها را ارسال نمایید. اگر فعالیت شما در حومه ی کرج است با طراحی سایت در کرج و یا مشهد در شهر مشهد اقدام به طراحی وب سایت کنید و در صورتی که محدودیت جغرافیایی ندارید ( عمده کسب و کارهای اینترنتی محدودیت برای ارائه ی سرویس ها و خدمات خود ندارد اما در این بین سرویس هایی که نیاز به مراجعه ی حضوری دارند بهتر است در محدوده ی حیطه ی کاری خود معرفی شوند. )
 

پس تعیین منطقه فروش در اولین قدم طراحی سایت وجود دارد. از مسئله از این حیث مورد اهمیت است که در صورت رعایت نکردن هزینه ای که برای طراحی سایت و سئو نموده اید کاملا بدون نتیجه خواهد بود. همواره تمامی قدم ها در زندگی به ویژه در مسیر کار و فعالیت شایسته ی کسب نتیجه است و باید موثر واقع گردد. به بیانی دیگر لوکالیتی وب سایت خود را مشخص سازید تا تبلیغات و سئو هدفمندتر صورت گیرد.

 

 

چند نکته ای مرتبط با کسب و کارهای اینترنتی:
-    در شروع کسب و کار اینترنتی صبر و حوصله و دقت کافی به نیاز مخاطب بیشترین اثر گزاری را به دنبال دارد.
-    کسب و کار اینترنتی می بایست در راستای تخصص و مهارت شما باشد تا به واسطه ی علاقه ای که به این حیطه دارید در مسیر سختی های آن دلسرد نشوید.
-    ایده در پیشرفت یک کسب و کار اینترنتی می تواند مانند یک چراغ روشن در تاریکی برای همگان باشد که توجه آنها را به سمت نور جلب کند.
-    به روز بودن وب سایت همراه با استاندارهای ارائه شده توسط گوگل برای بهتر ظاهر شدن در موتورهای جستجو از معیار های موفقیت می باشد.
-    طراحی وب سایت شما تنها چند ثانیه فرصت دارد تا نظر مخاطب را جلب کند پس آن را متناسب با سلایق کاربرانتان طراحی کنید و از موارد جزئی چشم پوشی نکنید.

 

 

هدف در مسیر فعالیت ها همیشه تعیین کننده است و چراغی است که در انتهای مسیر وجود دارد تا راهنمای مسیر درست باشد. اگر برنامه ای هدفمند همراه با ایده و خلاقیت و اطلاعاتی کافی از حیطه ی کاری و مشتریان بالقوه خود در کسب و کار اینترنتی داشته باشید موفقیت برای شما تضمین شده است.
بهتر است قبل از هر تصمیمی به خوبی در رابطه با آن اطلاعات کسب کنید و راه خود را مشخص سازید، بودجه ی خود را با کار منطبق کنید و پس از روشن شدن همه جوانب و هدف از راه اندازی آن کار اقدام کنید در این صورت است که موفقیت با آغوش باز پذیرای شما و حرفه ی شما می باشد.