دیگر تفاوت وبلاگ و طراحی سایت

دیگر تفاوت وبلاگ و طراحی سایت | طراحی سایت در کرج


کلماتی نظیر وبلاگ و وب سایت در صفحات وب و در زمان وب گردی بسیار به چشم می خورد که در این پست می خواهیم از تفاوت بین وبلاگ و طراحی سایت صحبت کنیم و ببینیم که صفحه ای که پیش روی ماست وبلاگ است یا وب سایت و در کل این دو چه مزیت هایی نسبت به همدیگر دارند.

 

4 فاکتوری که تفاوت میان طراحی یک سایت را با یک وبلاگ مشخص می کند عبارت اند: 1. فرمت و شکل ظاهری  2. نرم افزار طراحی  3.شخصیت   4. جامعه

 

برای شروع بررسی این تفاوت ها از ظاهر و تنوع در طراحی هر یک صحبت می کنیم.
طراحی سایت: در طراحی وب سایت ها هیچ قانون و قاعده ای برای شکل ظاهری آن وجود ندارد و شخص طراح و صاحب سایت و کارفرما هر طور که می خواهد می تواند سایت را مطابق سلیقه ی خود و فاکتورهایی که مد نظر دارد طراحی کند.
وبلاگ: شکل یکسان و همه گیر. ظاهر تمامی وبلاگ ها کاملا شبیه به هم بوده و تنها در رنگ و عکس متفاوت هستند و ماهیت ظاهری آنها هیچ تفاوتی با یک دیگر ندارند. در واقع وبلاگ ها در اولین قدم با شکل ظاهری خود شناخته می شوند.

 

تفاوت جامعه ای در بین طراحی سایت و وبلاگ در کسب درآمد و کاربر پسند بودن آنهاست.
هدف طراحی سایت ها می تواند متفاوت باشد و از سایت خبری و شخصی گرفته تا وب سایت های دانشگاهی و مراکز و سایت های فروش آنلاین و یا حتی وب سایت های معرفی یک فعالیت و شرکت. شرکت ها برای معرفی خود و خدمات خود، دانشگاه ها برای اطلاع رسانی، انتخاب واحد و دسته بندی دانشجویان، و... هدف های گوناگونی که در طراحی سایت وجود دارد بسیار متنوع است و طیف وسیعی را شامل می شود.
طراحی سایت فروشگاهی یکی از محبوب ترین های طراحی سایت است که هر روزه بیشتر و بیشتر می شود. به طور مثال در همین استان البرز  و شهر کرج شاهد افزایش وب سایت های فروشگاهی در کرج هستیم و در واقع کار
طراحی سایت در کرج در دسته ی کارهای پر مخاطب قرار دارد.
 امکاناتی که یک سایت در اختیار کارفرما و حتی در خدمت مشتریان یک سایت فروشگاهی می گذارد به مراتب بسیار بسیار بیشتر از وبلاگ هاست و وبلاگ ها به دلیل محدودیت هایی که دارند به هیچ وجه برای این کار مناسب نخواهند بود.

 

اما چرا وبلاگ ها نیز در صفحات وب و دنیای اینترنت مشاهده می شوند؟
اغلب نویسندگان وبلاگ کسانی هستند که از ابزار وبلاگ نویسی استفاده می کنند و به نوعی حق مولف را در وبلاگ های خود ارائه می دهند. هدف از استفاده و بهره وری از وبلاگ ها توسط بلاگرها ارائه نظرها، بیان ایده ها، طرز تفکرات و یا ارائه ی دانش خود می باشند. عموما وبلاگ ها توسط افرادی که علاقه به ابراز عقاید دارند مدیریت و رهبری می شود به طور مثال شخصی از علاقه و فعالیت شخصی خود در وبلاگ خود صحبت می کند و طبیعتا علاقه مندان خاص خود را دارد و یا فردی به دلیل علاقه به حوزه ی فناوری و دنبال کردن خبرهای روزانه و جذاب در این حوزه تمایل به اشتراک این اخبار دارد و علاقه مندان در این حوزه نیز بسیارند. در واقع وبلاگ ها نوعی روزنامه در فضای اینترنتی می باشند.

 


حال با صحبت و بررسی برخی از معیارهای تفاوت وبلاگ و وب سایت اگر کسی از شما بخواهد تفاوت بین آنها را ذکر کنید چه پاسخی دارید؟
در ادامه ی این پست همراه باشید تا با تفاوت های کوچک اما مهم آنها آشنا شوید.


1.    فعالیت در وبلاگ ها بسیار بیشتر از وب سایت هاست و اعمال تغییرات به سادگی در آنها صورت می پذیرد.  برای به روز سازی وبلاگ ها نیازی به تغییرات در کد های HTML وجود ندارد ولی این موضوع در وب سایت ها صدق نمی کند. بنابراین یک تفاوت وبلاگ و وبسایت گرچه به صورت ظاهری به چشم نمی آید اما در پشت پرده ی این حرفه وجود دارد و در جایگاه خود اهمیت های خود را دارد.
2.    واحدی که در وبلاگ به کار می بریم پست است در حالی که این واحد در صفحات وب به عنوان صفحه از آن یاد می شود. یک سایت مجموعه ای از صفحات پیوند خورده به هم می باشند و این صفحات با یکدیگر باهم در ارتباط اند. ولی در وبلاگ که مجموعه ای از پست هاست به صورت عکس ترتیب تاریخ به وجود آمدن آنها لیست می شوند.
3.    در قرار گیری مطالب در وب سایت ها نظر مدیر سایت دخیل است و می تواند متن ها هر جایی قرار بگیرند ولی در وبلاگ محل مشخص شده ای وجود دارد که قابل تغیر نیست.

 

 

خدمات ما: طراحی سایت، طراحی سایت در کرج، طراحی سایت فروشگاهی، سئو