3 تکنیک مدرن طراحی سایت کرج

طراحی سایت امریست که روزانه در حال پیشرفت است و نیاز به آپدیت های کاملی در زمینه ی برنامه نویسی و استفاده از المان های مطابق نیاز روز دنیا و جهان اطراف ما دارد. ما همواره شاهد تغییراتی در سلیقه ی مشتریان در این سالهای تجربه ی کار در حرفه ی طراحی سایت به ویژه در شهر کرج داریم و استقبال ساکنین البرز نیز همانند دیگر کلان شهر ها نسبت به تبلیغات از دنیای وب و طراحی سایت کرج دارند.
ما قصد داریم تا در این مقاله از تکنیک های مدرن برای طراحی سایت و هچنین نحوه به کار گیری این تکنیک ها در کنار هم به طوری که به صورت کارآمد عمل کند بررسی و عنوان نماییم.
مدرن و جدید بودن تکنیک ها خود به تنهایی باعث نمی شود تا موجب جلب نظر کاربر شود بلکه نحوه انتخاب درست و مناسب با موضوع طراحی سایت و سلیقه ی کاربر مکمل کننده این تکنیک های نوین خواهد شد.

 

1.    در سالیان گذشته فونت های مجاز در دنیای وب در زبان فارسی به چند فونت معمول و دم دست همچون Arial، Tahoma و در شرایطی BYekan شامل می شد. اما امروزه مرورگرها امکان استفاده از انواع فونت ها را پشتیبانی می کنند دست طراح را در انتخاب فونت های متنوع باز گذاشته است. اما در برخی از شرکت ها که برندسازی برای آنها جنبه ی مثبتی دربر دارد با طراحی فونت مخصوص به خود ( اختصاصی ) هویت و برند فعالیت خود را متمایز می کنند.
البته لازم به ذکر است که طراحی فونت اختصاصی برای طراحی سایت مشکلاتی را نیز در کنار محاسنات خود دارد آن هم این است که نیازمند آگاهی کافی از استانداردهای طراحی فونت فارسی می باشد. البته این طراحی باشد به گونه ای باشد که معرف کار شما باشد تا بتواند در ذهن کاربر تاثیر موثر داشته باشد. به طور مثال اگر شما در زمینه ی
طراحی سایت در کرج فعالیت دارید بهتر است از فونت اختصاصی برای لوگو خود استفاده کنید تا در ذهن مخاطب تاثیر مثبت بگذارد.

 

2.    تصاویر رسپانسیو در طراحی سایت. گوگل در توصیه های خود از ریسپانسیو بودن سایت یاد می کند. در طراحی سایت به صورت ریسپانسیو نکات ریز مهمی که باید توجه کرد تصاویر هستند، زمانی که شما قصد دارید از توصیه گوگل برای سایت خود استفاده کنید و سایت ریسپانسیو طراحی کنید باید به تصاویر دقت کنید. استفاده از تصاویر بزرگ در سایت موجب می شود کاربران بسیاری که از دستگاه های مختلف همچون تبلت، مانیتور، گوشی های هوشمند به بازدید از سایت شما می آیند نتوانند به صورت مناسب از سایت دیدن کنند.

 

3.    شاید شما هم در برخی از سایت های معدودی دیده باشید که در قسمت اسلاید شو از ویدئو به جای عکس استفاده کرده باشد. استفاده از ویدئو از برخی جهات بسیار مفید است. آن هم اینکه باعث می شود تا در چند ثانیه کار و فعالیت شما به مخاطبان معرفی گردد اما از طرفی به دلیل بالا بردن حجم سایت موجب دیر لود شدن می گردد.

البته این بستگی به مخاطبان و حرفه ی شما دارد. شاید استفاده از ویدئو در بک گراند بیشتر برای کاربر مناسب باشد و به طور واضح فعالیت شما را شرح دهد اما از طرفی هم امکان دارد تاثیر منفی داشته باشد. به طور مثال شما فعالیتی در استان البرز در زمینه ی طراحی سایت کرج دارید و مخاطبانتان نیز ساکن شهر کرج هستند و از آنجا که مخاطبان شما افراد شاغل هستند و در طول روز زمان اوقات فراغت ندارد نیاز دارند تا سایت شما در کمترین حالت ممکن و به سرعت لود شود، حال اگر شما در بک گراند سایت خود از ویدئو استفاده نمایید باعث می شوید تا سایت سنگین شده و کاربر سایت شما را ترک نماید.