اثرات مثبت سئو بر طراحی سایت کرج

قبل از هر صحبتی در رابطه با تاثیر سئو بر روی موفقیت طراحی سایت ها قصد داریم تا به شرح ماهیت سئو سایت بپردازیم.
سئو چیست؟
سئو SEO که به مخفف کلمه ی Search Engine Optimization می باشد که به معنای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو می باشد.
حال ماهیت این سئو چیست؟ سئو در واقع مجموعه ای از تکنیک های داخلی و خارجی است که موجب می شود تا وب سایت مورد نظر در لیست سرچ های گوگل توسط کاربران با کلماتی خاص در ابتدا و حتی صدرنشین این لیست گردد حال این سئو می تواند در یک استان خاص مثل کرج، تبریز، اصفهان و .. باشد و  یا در کل ایران. اجازه بدهید با مثالی بهتر برایتان شرح دهیم. به طور مثال شما در زمینه ی
طراحی سایت در کرج فعالیت دارید و با استفاده از تکنیک های سئو (که شامل تکنیک های داخلی و خارجی می باشد) سعی می کنید تا در استان البرز و به ویژه کرج با واژه طراحی سایت کرج در سرچ های کاربران در لیست تهیه شده توسط گوگل پرچم دار و رتبه ی یک این لیست باشید. به بیانی دیگر سئو موجب می گردد تا دید گوگل نسبت به یک سایت مثبت گردد.

تکنیک های On site یا همان تکنیک های داخلی شامل فعالیت هایی است که در طراحی سایت توسط مدیر سایت بر روی سایت اعمال می شود از قبیل متاتگ ها، عناوین، لینک سازی و از این دست فعالیت ها می باشد.
تکنیک های Off-site بر فعالیت دیگر سایت ها و اشخاص که نسبت به سایت شما انجام می شود دلالت دارد. لینک ها، بازدیدکنندگان و مراجعه کنندگان، میزان محبوبیت سایت در بین کاربران از تکنیک های سئو خارجی در
طراحی سایت محسوب می گردد.
برای گوگل مشتری مداری بسیار مهم است. با استفاده از همین قانون نیز توانسته تا این حد محبوب و همه گیر شود و این قدرت را بین موتورهای جستجو کسب نماید. این مشتری مداری شامل طراحی سایت شما نیز می گردد. هر چه سایت شما بتواند نظر بازدید کنندگان را جلب نماید به طوری که علاوه بر مراجعه های مکرر به سایت مدت زمان بیشتری را در سایت سپری کند به گوگل می فهماند که این سایت توانسته است این قانون را رعایت نماید و سایت شما نزد گوگل محبوب می گردد.

 

البته لازم به ذکر است که این روزها با فراگیر شدن سئو بر روی طراحی سایت ها، رقابت در این عرصه سخت تر و سخت تر می گردد و جلب نظر گوگل بر روی یک طراحی سایت کار آسانی نیست. این رقابت را حتی می توان در استان البرز و شهر کرج و با عنوان های مختلفی از قبیل ثبت برند، وکیل، مبلمان، تالار و طراحی سایت کرج و همچنین بسیار فعالیت های دیگر مشاهده نمود. با ورود سئو به دنیای سایت ها و با گسترش آن در کشور ایران تاثیر بسیاری بر روی افزایش فروش در کسب و کارها گردیده است و از این رو است که رقابت بالا گرفته است و طبیعتا کسانی که زودتر به ماهیت پر قدرت سئو و لزوم آن برای سایت خود پی ببرند پیشتاز خواهند بود.

 

در فرصت این مقاله صحبت بیش از این نمی گنجد. در مقاله ی بعد که در رابطه با روش های سئو سیاه و سفید صحبت خواهیم نمود ...