بروز رسانی زبان برنامه نویسی در طراحی سایت

با گسترش و پیشرفت زبان های برنامه نویسی جهت طراحی سایت و بالا رفتن انتظارها از سایت ها نیاز بروز رسانی سطح اطلاعات و معلومات در زمینه ی زبان های برنامه نویسی بیش از قبل شده است. در واقع بروز کردن دانش و اطلاعات در هر زمینه ای بسیار مهم و کارآمد است و در فعالیت طراحی وب سایت نیز باعث پیشرفت و افزایش توانایی می گردد.

چرا لزوم به بروز رسانی زبان های برنامه نویسی وجود دارد؟
با پیشرفت هر روزه تکنولوژی انتظارات از دنیای صفحات وب نیز بالاتر می رود و برای اینکه بتواند این انتظارات را پاسخگو باشد نیاز به ارائه زبانی جدید جهت پوشش دهی امکانات مختلف است.
با روی کار آمدن دستورات و زبان های جدید به طور معمول برخی از زبان ها و یا دستورات منسوخ می گردد و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.
طراحی سایت در کرج
حال اگر در اثر ناآگاهی از این قبیل تگ های منسوخ شده استفاده بشود چه معایبی دارد؟

 

معایب تگ های منسوخ و قدیمی:

•    عدم به وجود آوردن قابلیت واکنش گرایی ( رسپانسیو): اکثر وب سایت های قدیمی عاری از قابلیت رسپانسیو ( نسخه موبایل ) هستند و این از نظر گوگل این پوئن منفی است.
•    نامفهونی و نامرتبی کدها و کلاس ها
•    تاثیر منفی بر روی سئو: گوگل از متدهای به روز شده استفاده می کند و همواره برای بهبود کیفیت رسانی از به روزترین امکانات بهره می برد. تطابق زبان استفاده شده در
طراحی سایت با اصول ارائه شده توسط گوگل می تواند موجب جلب نظر گوگل به وب سایت شما شود.
•    عدم پیروی از استانداردهای w3:  با استفاده از این استانداردها می توانید سایت خود را بررسی نمایید که آیا از قوانین مد نظر گوگل در سایت شما پیروی شده یا خیر.
•    برنامه نویسی دشوار و بهینه نبودن کدها: استفاده از تگ های قدیمی در طراحی وب سایت بسیار پر زحمت است و بهره بردن از آنها برای اعمال کردن امکانات خاص سخت و دشوار برای برنامه نویس است.
طراحی سایت در کرج

 

تگ های منسوخ شده

بسیاری از تگ های HTML در آخرین ورژن ارائه شده یعنی HTML 5 وجود ندارد و منسوخ شده اند. که دلیل آن عدم کارایی آنهاست. البته بسیاری از این تگ ها توسط مرورگرها پشتیبانی خواهند شد اما کنسرسیوم جهانی وب توصیه اکید دارد که بهتر است از این تگ ها استفاده نشود. در زبان HTML 5 به طور کلی 27 تگ جدید اضافه شده است که در بهینه سازی کدها و استفاده بیش از حد از کدهای DIV بی نیاز می کند.
اگر شما هم به دنبال
طراحی سایت به روش های اصولی و استاندارد هستید بهتر است علاوه بر بروز رسانی اطلاعات خود از توصیه های گوگل نیز برای سایتتان بهره ببرید.