راهکارهای افزایش رتبه طراحی سایت در الکسا

قبل از هر گونه توضیح و ارائه راهکار باید بدانیم الکسا چیست و چه کاربردی برای طراحی سایت و موفقیت آن دارد.
الکسا وب سایت ارائه شده از گوگل برای بررسی و نمایش و آنالیز رتبه های هر سایت است. با استفاده از سایت الکسا می توان رتبه وب سایت خود را در بین وب سایت های کشوری و همچنین جهانی دیده و بررسی کرد و میزان قدرت هر سایتی را مشاهده نمود. نحوه رتبه بندی در این سایت نیز ویژه خودش است و براساس میزان بازدید کاربر از سایت و تعداد بازدیدها رتبه بندی می کند. میزان بازگشت کاربر به سایت نیز در این طبقه بندی هم تاثیر گذار است.
بالا بردن این رتبه سایت برای هر سایتی که به دنبال موفقیت و گسترش است بسیار مهم و حائز اهمیت است به گونه ای که برخی مایل اند با صرف هزینه های بسیار رتبه ی خوبی در الکسا کسب نمایند.
در بین طراحان سایت و متخصصان سئو بسیاری رتبه الکسا را ملاک طراحی سایت خود قرار داده اند و برخی بر روی سئو تمرکز می کنند. 

 

و اما شیوه هایی که به توان از طریق آنها رتبه سایت را در الکسا بالا برد.
بروز رسانی برنامه ریزی شده: در هر سایتی بروز رسانی جزء ارکان مهم نگه داری از سایت به شمار می رود. این مسئله از به دلیل دو وجه مهم بسیار حیاتی است.
یک اینکه با بروز رسانی و ارائه اطلاعات مهم در سایت باعث جلب رضایت و جذب بیشتر مخاطب می شود و امکان بازگشت دوباره به سایت و پیشنهاد آن به دیگران را در بر دارد که باعث بالا رفتن بازدید سایت می شود.
دومین دلیلی که باعث اهمیت این نکته می شود این است که با بروز رسانی مداوم طراحی سایت به گوگل و ربات های آن می فهمانید که برای سایت خود اهمیت قائل هستید و با اینکار توجه گوگل را به سایت بیشتر می کنید.

 

نصب Toolbar: الکسا برای بررسی راحت تر و در دسترس بودن امکاناتی که برای سایت ها طراحی کرده است یک Toolbar در اختیار کاربر قرار داده تا با نصب و استفاده از آن می توان رتبه ی هر سایت را در بخش های کشوری و جهانی مشاهده و بررسی کرد. برخی از کارشناسان سئو معتقداند که با نصب این نوار ابزار میزان تاثیر مثبت آن بر روی سایت هایی که کاربران آنها را بازدید می کنند دارد.

 

خرید آی پی: برخی از سایت ها برای بهبود رتبه در الکسا با خرید آی پی گوگل را دور میزنند اما این راه حل موقتی بوده و تاثیر موقتی نیز دارد و پس از اتمام با افت روبرو می شود حال در این صورت دائما مجبور به پرداخت هزینه و خرید آی پی هستید.

 

 

منبع: طراحی سایت در کرج - سان وب