سرعت لود سایت عاملی مهم در طراحی سایت (پارت2)

ادامه مقاله سرعت لود سایت عاملی مهم در طراحی سایت (پارت 1)

درپست قبل سه عامل از عوامل موثر در سرعت لود در طراحی وب سایت را نام بردیم. حال در اینجا قصد داریم از دیگر عوامل موثر نیز صحبت به میان بیاوریم. 

اگر شما به سرعت لود وب سایت خود اهمیت می دهید حتما این مقاله را مطالعه کنید.


4.    استفاده از دستورات کوتاه تر در طراحی سایت:
استفاده از کد های طولانی در طراحی وب سایت باعث می شود تا زمان بیشتری صرف لود سایت می شود. هر چه سعی کنید از دستورات کوتاه تر و کاربردی تر در طراحی خود استفاده کنید به سرعت لود سایت خود کمک کرده اید. دستورات باید استاندارد و با حداکثر میزان بهینه سازی نوشته شوند.

به طور مثال شما یک وب سایت طراحی وب سایت در کرج طراحی کرده اید. میزان کد های استفاده شده در این صفحه 5000 خط می باشد در حالی که شما می توانید همین وب سایت را با تعداد دستورات کمتری بنویسید تا سرعت لود بالاتری داشته باشید.

5.    آزمون تست سرعت در گوگل:
گوگل برای اینکه شما از میزان سرعت لود وب سایت خود اطلاع داشته باشید و بتوانید طراحی سایت ای بهینه و کارآمد را عرضه کنید، ابزار هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا میزان بهینه بودن و سرعت سایت خود را بسنجید. پیشنهاد گروه مهندسی سان وب به شما این است که حتما سایت خود را توسط این ابزار های دقیق ارائه شده گوگل آزمایش کنید و همینطور از پیشنهادات گوگل برای افزایش سایت خود پیروی کنید زیرا این کار تاثیر مثبتی در طراحی وب سایت شما و به ویژه سئو و بهینه سازی سایت تان دارد.

6.    استفاده از تکنیک GZIP:
 درواقع GZIP Compression تکنیکی در جهت فشرده سازی کد های مورد استفاده در طراحی شما خواهد بود. این روش با از بین بردن فضاهای خالی و فشرده کردن کد ها باعث می شود کدهای وب سایت به بهینه تر شده و حجم صفحه های کد کمتر شود و طراحی شما را ایده آل کند.

7.    نکته ای کاربردی در طراحی وب سایت:
در این پست می خواهیم از نکته ای بسیار کاربردی در طراحی سایت را عنوان کنیم. با استفاده از تکنیک ها و روش ها سایت خود را در کش مرورگر ذخیره کنید. با این کار اطلاعات وب سایت شما در کش مرورگر کاربرانتان ذخیره می شود.
برای این کار می توانید از Expires header در طراحی سایت خود استفاده کنید.
مثلا زمانی که شما یک وب سایت با موضوع طراحی سایت در کرج را باز می کنید این سایت بر روی کش شما ذخیره می شود و بار دیگر از روی کش وب سایت لود خواهد شد.

8.    استفاده از CDN:
در رابطه با طرز کار cdn  و آشنایی بیشتر از این مبحث به مقاله تاثیر cdn  در طراحی سایت مراجعه کنید. و در اینجا به این موضوع بسنده می کنیم که با استفاده از این سیستم سرعت ارسال اطلاعات به بازدیدکنندگان بیشتر می شود و همچنین سرعت بارگذاری صفحات تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

توجه به نکات فوق می تواند هم در زمینه کیفیت طراحی سایت و هم در سئو و بهینه سازی سایت موثر واقع شود.