نکاتی که کاربر را از طراحی سایت فراری می دهد

اگر چرخشی در وب سایت ها و صفحات وب زده باشید به خوبی در می یابید که طراحی سایت از آن دسته از حرفه هایی است که تنوع بسیاری را داراست و هر فردی در طراحی خود به صورت سلیقه ای عمل می کنند. اما تنها سلیقه ی فردی و رعایت نکردن برخی اصول استاندارد باعث می شود تا سایت مورد پذیرش کاربران قرار نگیرید.

هدف و مقصد از هر طراحی وب سایت جذب کاربر به آن است. به تعداد آدم ها سلیقه ها متفاوت است و راضی نگه داشتن تمامی آنها کاری غیر ممکن است.
استفاده تمام و کمال از سلیقه ی شخصی در طراحی از یک سو موجب عدم پذیرش از سوی کاربر و در نظر گرفتن تمامی سلایق نیز غیر ممکن است. پس در نتیجه بهترین کار رعایت اعتدال است.
اما در این بین برخی اشتباهات رایجی وجود دارد که بی شک باعث می شود تا کاربران وب سایت را ترک کنند.

 

پیچیدگی زیاد برای رسیدن به هدف
تمامی کاربران برای بدست آوردن پاسخ نیازهای خود به صفحات وب مراجعه می کنند و اگر برای رسیدن به هدف خود زیاد از حد نیاز به کلیک و پیدا کردن آن زمان صرف کنند از سایت فراری می شوند.
اگر کاربر مجبور باشد تا برای رسیدن به هدف خود برای مثال دانلود یک آهنگ زیاد و خارج از حد صفحات متعدد را طی کند و لینک های زیادی را کلیک کند، بزرگترین نقطه ضعف سایت شما به شمار می رود و حتی باعث می شود تا کاربر دیگر به سایت شما مراجعه نکند و رفته رفته شما کاربران خود را از دست خواهید داد.

 

سرعت بارگذاری پایین
اگر قصد دارید تا کاربر را فراری دهید به سرعت لود سایت خود توجهی نداشته باشید.
عصر سرعت و ارتباطات ملزم وجود سرعت است و دیگر صبری برای کاربران نذاشته است.
زمانی که شخصی به صفحات وب برای پاسخ نیازهای خود مراجعه می کند نمی خواهد زمان زیادی را سپری کند و مایل است در کمترین زمان ممکن به هدف خود برسد پس سرعت لود پایین در یک وب سایت باعث می شود تا قبل از لود شدن کامل و حتی مشاهده سایت آن را رها کرده و به سراغ وب سایت های رقیب برود.

 

پاپ آپ ها و تبلیغات بیش از حد
وجود پاپ آپ ها در هر شرایطی برای کاربر جالب نیست و آن ها را نفی می کند پس سعی کنید حداقل امکان از آنها در طراحی سایت خود استفاده نکنید.
همچنین وجود تبلیغات بیش از حد باعث آزار مخاطب می شود و وب سایت شما را پس می زند پس در قرار دادن تبلیغات اعتدال را رعایت کنید.
از چراغ های چشمک زن، رنگ هایی که باعث آزار چشم می شود و خستگی چشم را به همراه دارد خودداری کنید.

 

طراحی سایت در کرج تخصص سان وب است.