طراحی سایت استاندارد و اصولی

زمانی که فردی تصمیم به طراحی سایت برای کسب و کار خود می کند و کار را به متخصصان حرفه ای در این زمینه می سپارد نتیجه ی مطلوبی از افراد حرفه ای در این زمینه انتظار دارد.
 جهت رسیدن به موفقیت معیارها و اصول بسیاری وجود دارد که توسط متخصصانی که در این راه تجربه ی زیادی دارند و در این زمینه حرفه ای هستند رعایت خواهد شد، اما ما در این مقاله قصد داریم تا برخی از این استانداردها را بررسی کنیم.
قبل از هر چیز باید بدانید که تنها قدرت برنامه نویسی نیست بلکه نحوه به کار بردن کد ها و رعایت اصول هر یک در موفقیت کلی طراحی سایت موثر است. زمانی می توانید خود را برنامه نویس بدانید که حداقل از اصول و استانداردهایی که کدها پیروی می کنند اطلاع کافی داشته باشید و آنها را رعایت کنید.

برخی از این اصول شامل:
•    نام گذاری استاندارد کلاس ها، توابع و متغیرها
اگر از زبان های برنامه نویسی متعددی استفاده می کنید بهتر است در همان ابتدای شروع کار برای تمامی توابع، کلاس و متغیرها از نام های استاندارد و ملموس و معنی دار استفاده کنید. به طوری که با خواندن نام یک تابع به مفهوم عملکرد آن دستیابید.
در واقع از فواید این کار سردرگم نشدن خودتان در زمان کدنویسی است و همین طور رفع اشکال کردن را برای شما بسیار آسان می کند.
یکی دیگر از دلایل نام گذاری استاندارد این است که اگر برنامه نویس دیگری کدهای شما را بررسی کند به راحتی به معنی و مفهوم آنها پی ببرد. 
با رعایت این اصل ارتقا وب سایت نیز ساده تر انجام می پذیرد.

•    جایگذاری مناسب فایل های CSS:
یکی از اصول رایج در استفاده از فایل های CSS در طراحی سایت به کار بردن آنها در بالای کدهای دستوری سایت است.
هیچگاه این فایل ها را در پایین سایت قرار ندهید؛ دلیل آن هم این است که اول ظاهر سایت برای کاربران لود می شود و سپس بقیه ی کدهای وب سایت.

•    جایگاه مناسب فایل های JavaScript:
احتمال استفاده از کدهای JS در هر سایتی وجود دارد. جایگذاری مناسب این فایل ها در پایین ترین نقطه کدهای دستوری یک وب سایت است.

•    بهینه کردن کدها:
بهینه سازی در هر وب سایتی به افزایش سرعت لود و بارگذاری یک سایت کمک می کند و تاثیر مستقیمی دارد و اهمیت سرعت لود نیز برای کاربر بسیار است.
زندگی در عصر جدید و سرعت انجام کارها به شکلی شده است که دیگر کاربری حوصله صبر کردن زیاد برای بارگذاری وب سایتی را ندارد.
جهت سهولت کار در همان ابتدا کدهای HTML, CSS, JS را به صورت بهینه وارد کنید تا از اضافه کاری جلوگیری شود.

•    ادغام فایل های کم حجم:
این موضوع را با شرح مثالی توضیح می دهیم: برای مثال شما در حال طراحی سایت ای هستید که دارای 3 فایل CSS است که هر یک از آنها حجم نسبتا پایینی دارند. شما می توانید با ادغام این 3 فایل به یک فایل از نوشتن کدهای اضافی جلوگیری کنید که به بهینه سازی وب سایت منجر می شود.