سرعت لود سایت عاملی مهم در طراحی سایت (پارت 1)


سرعت لود مهم ترین فاکتور رنکینگ وب سایت شماست و نباید از آن به سادگی گذشت.
روزانه افراد زیادی از اینترنت استفاده می کنند که البته سرعت اتصال آنها به اندازه سرعت اتصال شما نیست پس اگر فقط چند ثانیه وب سایت شما در لود شدن تاخیر داشته باشد ممکن است مشتریان بالقوه خود را از دست بدهید.
سرعت لود وب سایت شما در دنیای پر سرعت امروزی تاثیر بسیار زیادی در کیفیت سایت شما دارد و رضایت مخاطب را در پی دارد.
در زمان طراحی سایت باید به این نکته توجه داشت که انجام بهینه سازی جهت سرعت لود بهتر سایت را از همان ابتدا شروع کنید تا از دوباره کاری در طراحی وب سایت تان جلوگیری شود.
ما در این مقاله قصد داریم تا روش ها و تکنیک هایی که در زمان طراحی سایت جهت بهینه سازی سایت که در سرعت سایت موثر است را به شما آموزش دهیم تا به صورت بهتر و کارآمد تر بتوانید وب سایت خود را مدیریت کنید.

روش های افزایش سرعت وب سایت 
روش ها و تکنیک هایی وجود دارد که با رعایت آنها می توان در ظاهر وب سایت، سایت را نیز بهینه کرد تا سرعت لود خوبی داشته باشد.

1.    رعایت قوانین تصاویر در طراحی  سایت:
 به این نکته توجه داشته باشید که عکس هایی که در سایت خود استفاده می کنید باید کم حجم باشد تا در زمان لود شدن زمان زیادی را شامل نشود و همینطور نباید با کم شدن حجم کیفیت آن کاهش پیدا کند. 
همچنین سایز عکس را به همان اندازه که می خواهید نمایش داده شود انتخاب کنید.  اگر این کار را نکنید مرورگر خودش در زمان بارگذاری تصاویر تصمیم می گیرد که تصاویر را چگونه نمایش دهد.
پس بهتر است در حین طراحی وب سایت خود از عکس هایی با ابعاد مشخص اسفاده کنید. تگ هایی که می توانید استفاده کنید مثل  و استفاده از خصوصیات width  و height است.

2.    استفاده از css  های استاندارد در طراحی سایت:
سعی کنید در طراحی وب سایت از css های استاندارد به صورت خارجی استفاده کنید. یعنی css های داخلی را در صفحات اصلی سایت قرار ندهید.
باید به نحوه قرار گیری فایل های css در بخش تگ

 توجه کنید تا باعث رندر کردن تکراری و تصاعدی نشود. اگر به این نکته مهم  توجه نکنید باعث می شود که زیرا باعث می شود تا سرعت لود شدن سایت زیاد شود.

3.    انتخاب نوع هاست مناسب قبل از طراحی سایت:
در مقاله های قبلی در رابطه با اهمیت آدرس اینترنتی سایت و نحوه ی انتخاب آن متناسب با موضوع و تاثیر آن در سایت صحبت کردیم. اما نکته مورد توجه در این مقاله درباره ی هاست نوع آن است و توصیه می شود که اگر وب سایت شما بیشتر از ایران بازدید کننده دارد از هاست های داخل ایران در طراحی وب سایت خود استفاده کنید.
به طور مثال اگر شما وب سایتی با مضمون طراحی وب سایت در کرج ایجاد می کنید بهتر است نوع هاست را .ir  انتخاب کنید.

 

ادامه مقاله در پارت 2 ...