بازدید کاربر از طراحی سایت و تاثیر آن بر روی سئو

هدف از طراحی سایت برای یک سازمان و یا شرکت و کسب و کاری گسترش و به موفقیت رساندن آن فعالیت می باشد.
سئو همان عامل موفقیت وب سایت شماست. اما سئو اصولی و استاندارد!
 ما در مقالات متعددی از مواردی که به صورت اصولی در پیشرفت سئو سایت اثر گذار است صحبت کرده ایم که پیش از این منتشر شده است.
در این مقاله قصد داریم تا از تاثیر بازدید کاربر بر روی سئو صحبت کنیم و اینکه آیا اثر گذار است یا خیر؟

قدم بعدی طراحی وب سایت و راه اندازی آن جلب اعتماد کاربر است. در تمامی وب سایت های موفق اگر دیده باشید مطالبی به روز و مرتبط به سایت خود را منتشر می کنند تا کاربر را راضی نگه دارند.
در واقع بازدید از سایت یک مسئله است و ماندگاری آنها در سایت نیز یک نکته دیگر...


در سطح کشور کاربران از نقاط مختلف و با آی پی های متعدد و متفاوتی به اینترنت مراجعه می کنند. هر آی پی منطقه جغرافیایی خود را دارد که به وسیله این ویژگی افرادی که در موقعیت مکانی نزدیک تری به شما هستند وب سایت شما را شماهده می کنند.
برای مثال: شما یک وب سایت در زمینه ی طراحی سایت در کرج راه اندازی کرده اید. ساکنان شهر کرج عنوان طراحی سایت کرج را سرچ می کنند. طبیعتا در اینجا به دلیل اینکه آی پی اختصاص داده شده به شما که در شهر کرج فعالیت می کنید با آی پی کاربران ساکن کرج در یک رنج خواهد بود پس وب سایت شما بالاتر از سایر وب سایت شما نمایش داده می شود و این ویژگی در واقع خود یک امتیاز محسوب می شود.

شاید شما به این نکته در بررسی های خود برخورده باشید که وب سایتی از نظر سئو قدرتمند نیست ولی در سرچ های موتور جستجوهایی همچون گوگل در جایگاه خوبی قرار دارند و حتما از خودتان می پرسید دلیل آن چیست؟
در اینجاست که تاثیر بازدید کاربر از سایت نمود پیدا می کند. دلیل اصلی این جایگاه مناسب تعداد بازدید های انجام شده در سایت و همچنین بازگشت مخاطب به سایت است. 
بازگشت مداوم مخاطب به سایت به گوگل القا می کند که این طراحی سایت برای عده زیادی از کاربران مورد پسند بوده و گوگل پس از بررسی های انجام شده به آن سایت توجه ویژه ای خواهد داشت.
اگر سایت های خبری را دیده باشید در این دست از وب سایت ها قرار دارند. این قبیل از وب سایت ها به دلیل بروز رسانی مداوم و هر روزه که موجب مراجعه مکرر مخاطب به وب سایت می شود توجه گوگل را به سمت خود جذب می نماید.
البته باید به این نکته توجه داشته باشید که مطالب قرار گرفته در سایت باید با موضوع فعالیت سایت همخوانی داشته باشد در غیر این صورت وب سایت شما برای مخاطب اعتباری نخواهد داشت.

فاکتورهای سئو و همچنین فاکتورهای وب سایت معتبر الکسا بازگشت مخاطب به وب سایت را یکی از مهمترین نکات قوت یک سایت تلقی می کنند. همچنین مدت زمان حضور کاربر در سایت نیز موثر عمل می کند.

به طور مثال: شما در شهر کرج وب سایتی در زمینه طراحی سایت در کرج دارید. هر چه میزان بازدید و مدت زمان حضور کاربر جهت مشاهده و مطالعه بخش های مختلف سایت بالاتر باشد موفقیت بیشتری کسب می کند و به ارتقا رتبه وب سایت در موتورهای جستجو منجر می شود.

چه راهکارهایی جهت بازگرداندن کاربران به سایت وجود دارد؟
•    بروز رسانی مکرر سایت به وسیله قرار دادن مطالب مفید و با ارزش از دید کاربر جهت مراجعه مجدد به سایت و پیشنهاد آن به سایرین.
•    قرار دادن خبر های مربوط به حوزه فعالیت سایت
•    پیشنهاد های تخفیفی در برخی از سایت ها و سوپرایزهایی جهت تشویق کاربر برای بازدید مجدد.