مطالبی بی محتوا و اهمیت آنها در سئو


هدف از طراحی سایت برای هر شغلی گسترش آن فعالیت و حوزه خود و آشنایی بیشتر افراد با آن فعالیت است و زمانی طراحی یک سایت موفقیت آمیز پیش خواهد رفت که به سئو آن توجه و رسیدگی شود.
اگر شما به دنبال این هستید که سایت شما با موفقیت روبرو شود و در زمینه ی کاری خود موفقیت کسب کنید این مقاله را از دست ندهید.
پیش از این در مقالات متعددی مواردی که در سئو سایت اثر گذار خواهد بود را ذکر نمودیم اما در این پست قصد داریم تا نکته ای مهم که گوگل توجه ویژه ای به آن دارد را بیان کنیم.

بدون شک آپدیت دوره ای طراحی وب سایت تاثیر مستقیمی در پیشرفت رتبه وب سایت دارد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. ثبت مطالب جدید از چند جنبه مهم و دارای اهمیت است.

1.    از دید کاربر: زمانی که شما در وب سایت خود مطالبی به روز و مرتبط را قرار می دهید علاوه بر آگاهی بخشی باعث می شوید تا کاربران زیادی برای مطالعه آن مطلب به سایت شما مراجعه کنند و از محتوایی که در صفحه وب قرار دارد بازدید نماید و این خود به بالا بردن سئو وب سایت کمک شایانی خواهد کرد. 
در این مورد دقت کنید تا با مطالب بی اساس و هرز باعث فرار مخاطب نشوید و به طور عامیانه سایت خود را از چشم مخاطب نیندازید.

2.    از نگاه گوگل: زمانی که شما در زمان های مختلف و یا به صورت دوره ای در سایت خود مطالبی درج می کنید باعث می شود تا توجه گوگل را به سمت سایت خود جلب نمایید و از نگاه گوگل وب سایتی مفید تلقی شوید.

اما نکته مهم اینجاست که چه مطالبی را در سایت باید قرار داد.
متاسفانه برخی از مدیران سایت از روی ناآگاهی و نداشتن علم کافی در زمینه سئو اقدام به کپی کردن متون و مطالب وب سایت های دیگر می کنند و انتظار پیشرفت سئو سایت خود را دارند. اما این کار نه تنها در بهبود سئو ی سایت شما کمکی نمی کند بلکه شما را درون چاله می اندازد.

نکات مهم زیادی در ثبت مطالب در سایت وجود دارد که برخی از آن را بررسی خواهیم کرد.
•    مطالبی که در سایت خود قرار می دهید فاکتور و عنوان کننده طراحی سایت شما هستند که بر روی سئو نقش دارند. تولید محتوا و اهمیت آن را دست کم نگیرید، این کار به قدری برای گوگل ارزش دارد که حتی غلط املایی می تواند تاثیر منفی داشته باشد.
•    در انتشار مطالب طبق اصول پیش بروید و در دوره زمان های نسبتا مشخص اقدام به ثبت مطلب کنید. و همچنین هرگز یک مطلب را دوبار در سایت خود قرار ندهید. گوگل باهوش است پس سعی نکنید آن را فریب دهید.
•    در انتخاب عنوان های محتواهایی که منتشر می کنید دقت کنید و آن ها را شبیه هم در نظر نگیرید. این کار در زمان جستجو های گوگل اختلال ایجاد می کند. طراحی وب سایت و سئو نیاز به ظرافت و ریز کاری های زیادی دارد پس از آنها به سادگی نگذرید.
به عنوان مثال اگر صفحه ای با عنوان طراحی وب سایت در کرج را دارید و این صفحه ایندکس شده است دیگر صفحه ای به این عنوان انتخاب نکنید.
•    کیفیت را فدای کمیت نکنید. با خود تصور نکنید که با تولید متن های طولانی و زیاد و بدون محتوای مناسب و به اصطلاح هرز گوگل را دور بزنید. بلکه مطالبی کم و اندک با محتوای عالی از نظر گوگل بسیار ارزشمند تر از مطالب های زیاد و طولانی است.