رعایت اصول کاربردی در طراحی سایت

هرچقدر طراحی وب سایت شما طبق اصول و مطابق استانداردها طراحی شده باشد میزان موفقیت آن به مراتب بالاتر می رود.
رعایت استانداردهای گوگل نیز در موفقیت سئو وب سایت نقش چشمگیری داشته و رتبه وب سایت را به مراتب بالاتر می برد.
اما در این بین و توجه به موارد استاندارد باید به این مهم توجه داشته باشید که مخاطب اصلی و بازدیدکنندگان وب سایت شما چه کسانی هستند و همه نوع سلیقه و نظر وجود دارد و البته رضایت مخاطب نیز بسیار مهم و راضی نگه داشتن مخاطب یکی از موارد موفقیت وب سایت شما است.
به این نکته توجه کنید که تنها خود شما از سایت بازدید نمی کنید بلکه افراد با سلیقه های متفاوتی از وب سایتتان بازدید می کنند.
حال ما به برخی نکاتی که به بهتر شدن طراحی سایت کمک کرده و نقش اساسی دارند را در این مقاله ذکر خواهیم کرد.

تنها سلیقه شخصی را اعمال نکنید:
اینکه شما به طرح و سبک خاصی علاقه داشته باشید و بخواهید آن را در طراحی خود اعمال کنید اشتباه است. به طور مثال ممکن است شما به رنگ خاصی علاقه بسیار زیادی داشته باشید که نه تنها مورد پسند مخاطب نباشد بلکه با هیچ گونه ارتباطی با زمینه کاری و موضوع وب سایت نیز ندارد و استفاده مکرر آن باعث نامناسب شدن ظاهر سایتتان می شود. 

آلودگی دیداری و شنیداری تولید نکنید:
اگر به فکر این مسئله هستید که از پخش موسیقی و یا فیلم در زمان ورود کاربر به سایت استفاده کنید توصیه ما به شما این است که هرگز این اشتباه را نکنید. این حرکت از اعتبار وب سایت شما می کاهد و سایت شما را سطح پایین می آورد.

توجه به انتخاب رنگ و فونت:
پیش تر نیز در مقالات متعددی نحوه استفاده از رنگ در طراحی وب سایت را مورد بحث قرار داده بودیم.
از ترکیبات رنگ مناسب و زیبا استفاده کنید و از رنگ های عجیب و غریب و آزار دهنده که موجب آزار چشم مخاطب می شود پرهیز کنید.
سایز و نوع فونت نیز در ظاهر سایت بسیار مهم و اثر گذار است. اگر سایز فونت ریز باشد کاربر آن را رها کرده و به سراغ وب سایت دیگری می رود و اگر بسیار بزرگ باشد نمای نامناسبی در وب سایت دارد.

کاربران را گیج نکنید:
هدف از ایجاد وب سایت را به درستی ذکر کنید.
دلیل ورود کاربران به طراحی سایت شما جهت دریافت خدمات خاصی است و تمایل دارند در کمترین زمان و به سهولت به موارد دلخواه و هدف خود برسند پس آنها را گیج نکنید و ساده ترین راه را برایشان در نظر بگیرید.
اگر کاربر برای دریافت هدف مورد نظر خود وارد وب سایت شما شده است آنها را به صفحات نامرتبط و یا گیج کننده هدایت نکنید.

سایتی سبک طراحی کنید.
سرعت لود بسیار در جذب کاربر موثر است. اگر وب سایت شما سرعت بارگذاری پایینی داشته باشد حوصله کاربر سررفته و وب سایت را ترک کرده و به سراغ سایت دیگری می رود.

استفاده از پاپ آپ های تبلیغاتی ممنوع
پاپ آپ های تبلیغاتی باعث فرار کاربران می شود. پس بهتر است از این پاپ آپ ها استفاده نکنید. معمولا کاربران از پاپ آپ ها خوششان نمی آید در نتیجه با استفاده از این مورد باعث پایین آوردن بازدید و رضایت مخاطب می شوید.

خدمات دیگر سان وب در استان البرز : طراحی سایت ارزان ، طراحی سایت در کرج ، سئو در کرج