اشتباهات رایج در سئو سایت

علم طراحی سایت یکی از گرایش های مهندسی نرم افزار رشته کامپیوتر است. فراگیری این علم نیاز به تحصیلات در این زمینه و آشنایی با اصطلاحات این رشته و این علم می باشد.
مهندسان پس از گذراندن دوره های موردنیاز این رشته با توسعه دهندگان وب ( برنامه نویسان وب ) شناخته می شوند. اما در این بین اشتباهات بسیار رایجی را رخ می دهند.
همواره اشتباهاتی در طراحی وب سایت و سئو سایت رخ می دهد که البته امکان بروز این اشتباهات با داشتن سابقه ی کار و کسب تجارب و به اصطلاح حرفه ای و متخصص بودن در این رشته کم و غیر ممکن می شود.
خیلی از توسعه دهندگان وب برخی از اصول و متد های ساده در طراحی را رعایت نمی کنند و از آنها چشم پوشی می کنند.
بسیاری از افراد حرفه ای نیز در کار خود به صورت افراط و یا تفریط عمل می کنند در حالی که این علم نیاز به میانه روی و صبر و بردباری فراوان دارد.
حال ما در این مقاله قصد داریم تا برخی اشتباهاتی که معمولا در وب سایت ها رخ می دهد را بررسی کنیم.

عنوان بندی و توجه به تعداد کاراکترها:
در انتخاب عنوان سایت دقت کنید زیرا انتخاب عنوان کوتاه باعث می شود تنها برند شما در نتایج گوگل جستجو شود و انتخاب عنوان های بلند کاربران و گوگل را سردرگم می کند. در هنگام طراحی سایت با دقت بسیار عنوان را انتخاب کنید تا دیگر نیاز به تغیر آن و مجازات شدن از طرف گوگل را نداشته باشید.

استفاده از متاتگ های طولانی و بلند ممنوع:
برخی از طراحان سایت تصور می کنند که هر چه میزان تکرار کلمات کلیدی آنها بیشتر باشد در بهبود و ارتقا سئو نقش بیشتری دارد ولی این تصورکاملا اشتباه است.
یکی از مواردی که باید در استفاده از کلمات کلیدی دقت کرد تا به ارتقا رتبه وب سایت منجر شود چگالی کلمات کلیدی است. در استفاده از آنها افراط نکنید و تعادل را همواره رعایت کنید.

نقش مهم فوتر:
فوتر یک وب سایت نقش تاثیر گذاری بر روی ارتقا رنک سایت دارد پس آن را نادیده نگیرید.

رعایت قوانین استفاده از عکس در سایت:
اگر از تصاویر در وب سایت خود استفاده می کنید اصول استفاده از آن را رعایت کنید. یعنی برای تصاویر مورد استفاده حتما از alt و title استفاده کنید.

کپی کردن مطالب در هر شرایطی ممنوع:
پیش از این در مقالات متعددی ذکر نمودیم که از مطالب کپی شده در سایت خود استفاده نکنید.