استفاده از کد های css در طراحی وب سایت

 

استفاده از کد های css در web design
در سالیان گذشته زبان برنامه نویسی رایج برای طراحی وب سایت از طریق کدهای html صورت می گرفت و برنامه نویسان از این زبان برای طراحی استفاده می کردند که در برخی مواقع باعث بروز کد های تکراری بود که منجر به طولانی شدن کدها در نهایت کندی لود سایت و بهینه نبودن کدها می شد، ولی با ظهور کد های css از آن برای طراحی سایت به صورت راحت تر و سریع تر بهره بردند. این کد ها به طوری وظیفه ی دسته بندی برای مدیریت بهتر ویژگی سایت ها را بر عهده دارند.
با پیشرفت فناوری و ظهور و همه گیر شدن استفاده از css باعث شد تا پیشرفت چشمگیری در این زمینه حاصل شود.

استفاده از کد های css در طراحی وب سایت کمک شایانی در سهولت کدنویسی، کمتر شدن کد های تکراری، خواناتر شدن کد های html می کند که در نتیجه موجب بهینه شدن کدهای سایت می شود که این موضوع تاثیر قابل توجهی در سئو و رتبه ی سایت می گذارد. با روی کار آمدن کد های css دیگر نیازی نیست که وقت خود را برای نوشتن کدهای تکراری و اضافی بگذارید این امر موجب می شود تا سرعت روند کار بالا رفته و همچنین تاثیر بسزایی در سرعت لود سایت شما دارد، پس از این رو بسیار مورد اهمیت هستند.
ما در این مقاله قصد داریم بخشی از نحوه به کار بردن کد های css در طراحی سایت را آموزش دهیم.


به طور کلی از کد های css می توان به 3 شکل در سایت خود بهره برد:
1.    استفاده از کد های css درون تگ های html که به آنها inline css می گویند.
2.    استفاده از آنها خارج از صفحه اصلی و در صفحه ای جداگانه که به آن outline css  گویند.
3.    نوشتن تمام کد های css در تگ استایل و در هدر صفحه html.


کدهای css باعث می شود کدهای سایت شما خواناتر شود تا در صورت نیاز به ادیت و ویرایش چه توسط شما و یا توسط شخص دیگر کار آسان تر باشد تا انرژی و زمان بیهوده تلف نشود. شما با فراخوانی نام css مورد نظرتان بر روی تگ html می توانید تنظیمات آن را بر روی تگ های مورد استفاده در طراحی وب سایت خود اعمال کنید. نحوه فراخوانی نیز با استفاده از خصوصیت استایل که در تمامی تگ های html موجود است قابل دسترسی است.


از نکاتی که باید در استفاده از کد های css رعایت کرد:
هر قسمت از تنظیمات css با استفاده از سلکتور آن شناخته می شود که در ابتدای آن دسته ذکر می شود.
نام این سلکتور نباید با ارقام شروع شود. رقم های 0 تا 9
ویژگی های کد های css در آکولاد باز و بسته قرار می گیرند. {}
نحوه استفاده از هرکدام از روش های کدهای css بستگی که کار شما و محل استفاده آن دارد ولی در طراحی سایت خود به صورت حرفه ای سعی کنید از روش های دوم و سوم معمولا استفاده کنید تا سایتی موفق داشته باشید.
درواقع باید گفت استفاده از کد های css در طراحی وب سایت شما می تواند نگهداری و مدیریت وب سایت را آسان تر کند.