طراحی سایت ریسپانسیو چه مزیت هایی دارد؟


از آنجایی که امر طراحی وب سایت با مخاطب سروکار دارد کسب رضایت مخاطب و کاربر پسند (user friendly) بودن وب سایت بسیار مورد اهمیت است. کاربر به محض ورود به وب سایت شما شروع به آنالیز آن می کند و به طور ناخودآگاه کاستی ها و نقایص در ذهنش ثبت می شود. در این صورت اگر وب سایت شما نتواند کاربر را جذب کند، او سایت را رها کرده و سراغ وب سایت های دیگری می رود که باعث می شود بسیاری از کاربران خود را از دست بدهید.
برای نیل به این هدف جلب رضایت مشتری علاوه بر توجه به انتخاب رنگ و طرح قالب و محتوای مفید سایت یکی از مهمترین نکاتی که رضایت کاربر را دربر دارد طراحی سایت به صورت رسپانسیو می باشد.
اما رسپانسیو بودن یک وب سایت به چه معناست؟
طبق آمار کاربران زیادی وجود دارند که علاقه زیادی به وب گردی و بازدید از وب سایت ها با استفاده از تبلت و گوشی های هوشمند دارند و کمترین توقع آنها از یک وب سایت با طراحی اصولی این است که بدون نیاز به زوم کردن در بخش های مختلف به خواسته خود برسند.
حتما شما نیز زمانی که با گوشی یا تبلت خود از وب سایت هایی بازدید کرده اید متوجه این مسئله شدید که چقدر دسترسی به بخش های مختلف در وب سایت هایی که به صورت رسپانسیو طراحی شده اند بسیار راحت تر و لذت بخش تر از سایت هایی است که فاقد این ویژگی هستند.
طراحی وب سایت رسپانسیو (واکنش گرا) باعث ایجاد این ویژگی و سهولت دسترسی در تماشای وب سایت در گوشی و تبلت ها می شود.
اگر بخواهیم یک تعریف کلی از طراحی به صورت رسپانسیو داشته باشیم باید گفت معنی این کلمه واکنش گرا می باشد و کاربرد آن برای نمایش بهتر صفحات در دستگاه های مختلف از قبیل گوشی های هوشمند، PDA ها، تبلت و... می باشد.

طراحی سایت به صورت رسپانسیو نه تنها برای جلب رضایت کاربر موثر است بلکه در میزان ارتقا سئو نیز نقش داشته که در این مقاله آنها را عنوان خواهیم کرد.

•    تاکید گوگل به رسپانسیو بودن سایت:
میزان تاکید گوگل برای استفاده از قابلیت رسپانسیو در طراحی خود دلیلی برای اهمیت این موضوع می باشد. از طرفی خود گوگل بخشی را در سایت خود گنجانده تا میزان واکنش گرایی صفحه شما را تست کند.
در قوانینی که گوگل برای پیشرفت سئو ارائه داده است قابلیت رسپانسیو بودن را هم به عنوان یک اصل کلیدی قرار داده است.

•    رضایت مخاطب و بازدید های مکرر:
زمانی که کاربر به وب سایت شما مراجعه می کند، مشاهده می کند که به راحتی می تواند نیازهای مورد نظر خود را در وب سایت برطرف کند یکی از مشتری های ثابت سایت می شود و این خود یک امتیاز مهم محسوب می شود و از طرفی این بازدید های مکرر باعث بالا برده میزان اهمیت وب سایت برای گوگل شده و قطعا در ارتقای سئو نقش تاثیر گذاری خواهد گذاشت.

تیم طراحی سایت سان وب متشکل از مهندسین در زمینه ی طراحی وب سایت به صورت حرفه ای و اختصاصی ودر زمینه دیتابیس و طراحان گرافیکی ماهر در خدمت مشتریان محترم می باشد.

 

______________________________________________

از خدمات سان وب در استان البرز: طراحی سایت ارزان ، طراحی سایت در کرج ، سئو در کرج