در طراحی سایت به این نکات توجه کنید

در طراحی سایت به این نکات توجه کنید
برخی نکات برای داشتن طراحی وب سایت به صورت استاندارد را در این مقاله می پردازیم. نکاتی که شاید تا کنون به سادگی از کنار آنها می گذشتیم.
اکنون با رعایت اینها وب سایتی استاندارد طراحی کنید.

 

•    تاثیر گرافیک در طراحی سایت
همیشه در طراحی خود به این نکته توجه داشته باشید که از  تصاویر کم حجم و کوچک و البته با کیفیت خوب استفاده کنید تا سرعت لود صفحات بالا بروند. در واقع یکی از دلایل اصلی پایین آمدن سرعت لود صفحات در طراحی وب سایت همین مسئله است. که البته از فاکتور های دیگر موثر در سرعت لود را در مقالات دیگر به صورت کامل بحث کرده ایم.

از تصاویر مرتبط با مطاب موجود در سایت استفاده کنید. تصاویری که با زمینه کاری شما، محتوای سایت مرتبط باشد.

سعی کنید کمتر از تصاویر متحرک و چشمک زن استفاده کنید. در واقع استفاده بیش از حد از این عناصر در طراحی سایت از ضعف های شما به شمار می رود. مطالعات اخیر نشان می دهد که استفاده از تصاویر چشمک زن موجب اذیت و آزار مخاطب می شود و همین امر باعث از دست رفتن مشتریان بالقوه شما خواهد شد.

 

•    سایز و نوع فونت مناسب
توجه به این نکته ریز اما بسیار مهم در داشتن سایت ای موفق بسیار تاثیر گذار است.
سایز فونتی که شما برای مطالب موجود در سایت خود استفاده می کنید باید به صورت استاندارد باشد تا مخاطب حین خواندن آن اذیت نشود. اندازه فونت باید به گونه ای انتخاب شود که نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ باشد که خواندن آن برای مخاطب با آزار همراه باشد.
رنگ فونت متون و مطالب موجود در سایت باید به گونه ای انتخاب شود که باعث آزار چشم بازدید کننده نباشد و مخاطب متن را رها نکند. در این راه برای طراحی وب سایت ای موثر می توان از روانشناسی رنگ ها استفاده کرد. مطابق آمار متونی که بارنگ قرمز هستند بیشترین جلب توجه دارند که البته زیاد بودن این رنگ در طراحی سایت شما باعث آزار چشم مخاطب شده و تاثیر منفی دارد. رنگ زرد توجه کمی در نوشته ها را دارد و کمترین میزان توجه در متون رنگ آبی است.

اگر از کلمات انگلیسی استفاده می کنید برای هدینگ ها از نوع فونتcalibri  و برای متون داخل سایت از Calibri light استفاده کنید. برای متون فارسی نیز می توانید از نوع فونت B Nazanin  استفاده کنید.

 

•    مطالب 
سعی کنید از مطالبی که  استفاده کنید که برای مخاطب جالب باشد تا زمان بگذارد و آنها را مطالعه کند. از مطالب به روز و جدید در طراحی وب سایت خود استفاده کنید و برای بالا بردن اعتبار وب سایت خود در میان مخاطبان متون دارای حاشیه و شایعات را در طراحی سایت خود قرار ندهید.
و به این نکته نیز توجه داشته باشید که مطالبی که در سایت خود قرار می دهید از وب سایت های دیگر کپی نباشد زیرا این کار ارزش سایت شما را در میان مخاطبانتان پایین می آورد.

 

•    تبلیغات
اگر در وب سایت خود تبلیغات درج می کنید به تعداد آنها نظارت داشته باشید و کنترل کنید. بازدید کننده گان وب سایت شما برای مطالب و محتوای موجود از وب سایت شما بازدید می کنند نه تبلیغات. البته این بسیار مهم است که شما بتوانید از طراحی سایت خود کسب درآمد کنید ولی با تبلیغات بیش از حد مخاطبان خود را فراری ندهید.

 

خدمات دیگر سان وب در شهر کرج: طراحی سایت در کرج ، طراحی وب سایت در کرج