چگونگی ایندکس صفحات طراحی سایت

چگونگی ایندکس صفحات طراحی سایت
پس از این که شما تمام مراحل طراحی وب سایت خود را انجام دادید نوبت به ایندکس صفحات در موتورهای جستجو می شود. 
 اما ایندکس کردن صفحات وب سایت به چه معنی است؟ و چه تاثیری در وب سایت دارد؟
برای پاسخ به سوال های فوق این مقاله را مطالعه نمایید.
برای اینکه سایت شما در گوگل و موتورهای جستجوی دیگر ثبت شود و مطالب آن در دسترس همگان قرار بگیرد نیاز است که آن را ایندکس کنیم. البته خود گوگل پس از گذشت مدت زمانی اقدام به ایندکس کردن صفحات طراحی سایت شما می کند اما زمان این مدت مشخص نیست و اگر شما می خواهید سریع تر سایت طراحی شده خود را ایندکس کنید و این زمان را کوتاه کنید می توانید از طریق وب مستر گوگل این کار را آغاز کنید.
در پاسخ به سوال تاثیر ایندکس کردن وب سایت چیست باید گفت که از زمانی که گوگل وب سایت شما پس از گذشت مدتی ایندکس می کند میزان اثر گذاری سئو و کار بر روی آن مشخص می شود و قبل از آن تاثیری در سئو سایت ایجاد نمیشد. اگر شما پیش از آن اقدام به ایندکس کردن طراحی وب سایت خود کنید در رشد و ارتقای رتبه وب سایت خود زودتر می توانید اثر گذار باشید و از متد های بالابردن رنک وب سایت استفاده کنید.

نحوه ایندکس کردن وب سایت:
در ابتدای امر باید مطلع شوید که آیا گوگل صفحات وب سایت شما را ایندکس کرده یا خیر. برای این کار تنها کافیست در موتورهای جستجوی گوگل عبارت زیر را تایپ کنید:
Site:URL
در قسمت URL آدرس وب سایت شما قرار می گیرد که باید آن را بدون www وارد نمایید.
همانند مثال زیر:
Site:sitesun.ir
حال شما می توانید متوجه شوید که چند صفحه در گوگل دارید.
اگر صفحه ای از سایت شما و یا حتی طراحی سایت شما ایندکس نشده بود از طریق آدرس زیر می توانید در وب مستر آن را ثبت و تائید کنید.
http://www.google.com/webmasters

حال می خواهیم از مواردی که باعث می شود تا وب سایت شما سریع تر ایندکس شود را ذکر کنیم.
1.    آدرس نقشه سایت خود را در نقشه گوگل ثبت کنید. (sitemap)
2.    استفاده از قابلیت فوق العاده fetch as google: با استفاده از این قابلیت می توانید آدرس صفحه ای از طراحی وب سایت خود را که می خواهید سریع تر از حالت معمول ایندکس شود را وارد کنید. با این کار می توانید صفحات خود را سریع تر ایندکس کنید و میزان تاثیر آن را در میزان سئو خود مشاهده نمایید.


از دیگر خدمات سان وب: طراحی سایت ارزان ، طراحی سایت در کرج ، سئو در کرج