نقش تصاویر و استاندارد های آن در طراحی سایت و سئو

نقش تصاویر و استاندارد های آن در طراحی سایت و سئو
یکی از مهمترین عناصر در امر طراحی وب سایت که بی شک در طراحی بصری سایت نقش بسزایی دارد تصاویر مورد استفاده در وب سایت است. اما این مورد بسیار کاربردی دارای اصول و استانداردهایی است که در استفاده آن باید آنها را رعایت کرد.
بی شک نیمی از زیبایی و جذابیت ظاهری سایت به تصاویر به کار برده شده در آن بستگی دارد. اگر طراحی سایت شما از نظر ظاهری بهترین طراحی را داشته باشد ولی از تصاویر و عکس های بی کیفیت استفاده شده باشد باعث بدجلوه شدن ظاهر وب سایت شما می گردد. البته توجه به این نکته مهم است که تنها کیفیت تصویر کامل کننده نیست و موارد زیاد دیگری نیز دخیل می باشد.

از جمله مواردی که باید در تصاویر سایت رعایت کرده را در این مقاله شرح خواهیم داد.

1.    حجم عکس مورد استفاده در طراحی وب سایت: همانطور که در مقالات قبلی نیز ذکر کردیم حجم عکس فاکتوری بسیار مهم است که نباید از آن به راحتی عبور کرد. اگر حجم تصاویری که در وب سایت خود استفاده می کنید بالا باشد، باعث می شود تا وب سایت شما با سرعت پایین و کندی برای کاربرانتان و حتی موتورهای جستجو لود و بارگذاری شود که همین مسئله نقطه ضعف یک وب سایت به شمار می رود.

2.    اندازه تصاویر: یکی از اشتباهات رایج در طراحی سایت استفاده از تصاویر با ابعاد بزرگ و کوچک کردن آنها به وسیله ابزار طول و عرض است. اگر شما به دنبال سایتی موفق هستید این اشتباه را تکرار نکنید. این کار باعث می شود تا مرورگر عکس را در ابعاد بزرگ بارگذاری کند ولی در ابعاد کوچک نمایش دهد.

3.    استفاده از ویژگی alt برای تمامی تصاویر: توصیه کارشناسان طراحی وب سایت سان وب به شما این است که حتما برای عکس های سایت خود از ویژگی alt استفاده کنید. این کار مهم در سئو شما بسیار مفید عمل می کند و هم نشان دهنده حرفه ای بودن شماست.

4.    استفاده از فرمت رایج jpg: بسیاری از کارشناسان در حوزه وب سایت معتقد هستند که تصاویر با فرمت jpg بسیار بهتر و کاربردی تر از فرمت png می باشد.

با رعایت قوانین فوق سایت خود را جهت پیشرفت و بهتر شدن سوق دهید.


از دیگر خدمات سان وب: طراحی سایت ارزان ، طراحی سایت در کرج ، سئو در کرج