طراحی سایت با زبان PHP  یا ASP ؟

طراحی سایت با زبان PHP  یا ASP ؟
حتما برای شما نیز این موضوع مطرح شده که کدام زبان برای طراحی وب سایت مناسب تر است. PHP یا ASP
ما در این مقاله قصد داریم تا از ویژگی ها و تفاوت های این دو زبان و کاربرد هر دو صحبت کنیم که آنها در قالب ویژگی های مورد نیاز سایت ها بیان خواهیم کرد.

هزینه طراحی: قبل از هرچیزی باید بدانید که طراحی سایت بر پایه ی ASP مبتنی بر ویندوز بوده و زبان PHP بر پایه ی لینوکس. خب شکی نیست که لینوکس در بسیاری از موارد به صورت رایگان عرضه می شود ولی در رابطه با ویندوز برخی از خدمات در ازای دریافت هزینه فعال می شوند.
از طرفی دیگر تفاوت هزینه در هاست های لینوکس و ویندوز بسیار به چشم می خورد.
طراحی وب سایت با زبان PHP به صورت کد باز OPEN SOURCE بوده به و راحتی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت لذا این امر هزینه را کاهش می دهد.

سرعت: اتفاق نظر کارشناسان بر این نکته تاکید دارد که طراحی سایت به وسیله زبان PHP سرعت بالایی را به دنبال دارد تا ASP. در واقع PHP  در سرعت لود وب سایت موثر تر عمل خواهد کرد به این دلیل معمولا رایج تر از ASP می باشند.

محبوبیت: به دلیل OPEN SOURCE بودن کد های زبان PHP معمولا دارای محبوبیت بیشتری هستند. و چون سیستم های مدیریت محتوا های مجبوبی چون وردپرس و جوملا بر اساس PHP  می باشد این محبوبیت چند برابر شده است.

پایداری: از نظر پایداری هر دو زبان دارای شرایط یکسان می باشند و تفاوتی در آن ها وجود ندارد. 

عملکرد: اگر می خواهید برای طراحی سایت خود از PHP استفاده کنید بهتر است بدانید که این زبان تحت لینوکس آپاچی است و همین موضوع باعث سریع تر بودن سرعت ارتباط است.
ابزار های کد نویسی: برنامه نویسان با زبان PHP  معمولا از برنامه های Dreamweaver و  Php designer استفاده می کنند. و طراحی وب سایت با زبان ASP معمولا از برنامه Microsoft Visual Studio استفاده می کنند.

امنیت: از نظر امن بودن هر دو در یک سطح قرار دارند و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد.

سهولت در یادگیری: زبان PHP در یادگیری بسیار ساده تر از ASP.NET می باشد زیرا از کد های ساده ای در آن استفاده می شود اما در زبان ASP شما می بایست از زبان های برنامه نویسی C# و VB.NET استفاده کنید که موجب پیچیدگی بیشتری می شود.


از خدمات سان وب: طراحی سایت ارزان ، طراحی وب سایت در کرج ، سئو در کرج