3 نکته ضروری قبل از طراحی سایت

متاسفانه برخی تصور می کنند که تنها طراحی سایت (web design) برای کسب و کارشان کافی است و به جزئیاتی که قبل از آن باید دقت کنند که به چه میزان در موفقیت وب سایت شان موثر است را نادیده می گیرند. این متد تبلیغاتی اگر در قالب هدفمند و با برنامه ریزی پیش نرود، نمی تواند رسالت خود را به خوبی ایفا کند. در واقع نتیجه ی طراحی یک سایت برای ارائه ی خدمات در بستر اینترنت که با هدف جذب بیشتر مشتری است تا باعث گسترش و پیشرفت کسب و کار شود. از این رو باید فاکتورهایی که شما را در رسیدن به موفقیت یاری می کند تک به تک و مرحله به مرحله انجام دهید.

 

طراحی سایت در کرج

 

3 نکته ضروری قبل از طراحی وب سایت
زمانی که بحث طراحی سایت که یکی از چندین روش تبلیغات به ویژه در بستر اینترنت و گوگل برای کسب و کار به میان می آید، عوامل بسیار مختلفی وجود دارد که هر یک به میزان قابل توجهی موثر بوده و باید در انتخاب و تعیین آنها دقت لازم را به خرج دهید و آنها را نادیده نگیرید در واقع طراحی هر گونه وب سایت برای کسب و کار شما نیاز به صرف زمان، دقت، هزینه، ایده های ناب و خلاقانه دارد تا مثمر ثمر واقع گردد. حال ما در این پست به بحث درباره ی این نکات می پردازیم.

 

1.    هدف از طراحی سایت
در هر کار و فعالیتی ابتدا هدف از انجام آن کار مهم است. اینکه چه دلایلی دارد و چه آینده ای را می خواهد ترسیم کند. اولین نکته مهم که شما را به سمت طراحی وب سایت می کشاند هدف شما از اینکه سایتی را برای کسب و کار خود طراحی می کنید، است.
اینکه شما به چه دلیل و چرا و چه چیزی را می خواهید به مخاطب ارائه می دهید و چه میزان در حال حاضر ضرورت و اهمیت دارد؟ و آیا تقاضایی وجود دارد؟ و یا تاثیر گذار خواهد بود؟ اینکه در نهایت چه نتیجه ای خواهد داشت؟ و آیا می تواند نتیجه ی مطلوب شما را در برداشته باشد؟ تمام اینها بسیار حائز اهمیت است.
اولین قدم در
طراحی وب سایت ای مناسب و کارآمد تعیین اهداف و سیاست های کلی سایت است. اینکه چه مطالب و مقالات مفید را در سایت خود قرار دهید و چه خدمات و محصولاتی را ارائه دهید. شما باید در انتخاب هدف خود دقت لازم را به کار بگیرید زیرا اگر در این مرحله ظرافت و دقت به خرج ندهید و نتوانید کاربران را به سمت وب سایت خود جذب کنید، بی شک کاربران و مشتریان بالقوه خود را از دست می دهید. به طور مثال شما یک طراحی سایت در کرج ایجاد می کنید به نکاتی که باید توجه داشته باشید این است که آیا در سطح کرج تقاضای مرتبط به وب سایت شما جود دارد؟
 پس در ابتدا هدف از ایجاد وب سایت
را مد نظر داشته باشید و با ترسیم و تعیین آن دقت داشته باشید که از آن دور نشوید چرا که خارج شدن از مسیر هدف باعث می شود تا نتیجه ی دلخواهی که مد نظر داشته اید کمرنگ تر شود. پس همواره مسیر هدف را با مسیری که در آن قرار دارید بررسی نمایید.

 

2.    انتخاب دامنه مناسب
انتخاب دامنه مناسب و متناسب با سایت تان یکی از قدم های مهم در طراحی است.
نام دامنه (دامین) در واقع آدرس اینترنتی سایت شماست که برای آپلود سایت خود در دنیای اینترنت نیاز به یک دامین دارید. نام دامنه باید با زمینه کاری شما هماهنگی داشته باشد طوری که کاربران با دیدن نام سایت شما متوجه زمینه کاری شما بشوند این نام می تواند هم نام با برند و اسم مجموعه ی شما انتخاب شود اما در صورتی که نام مد نظر وجود نداشت می تواند در بردارنده ی مفهوم و زمینه ی کاری شما باشد. این موضوع را با مثالی برایتان شرح می دهیم: مثلا شما سایتی برای
طراحی سایت در کرج را راه اندازی کرده اید قبل از طراحی وب سایت خود باید نام آن را انتخاب کنید اسم های مرتبط به این زمینه کاری web design karaj و یا karaj web design است.

 

3.    ساختار و ظاهر ساده وب سایت
نکته ای که در جذب کاربران بسیار موثر است که باید در هنگام طراحی وب سایت مورد توجه قرار گیرد ظاهری مناسب و گیرا برای کاربر است. ظاهر یک سایت باید به گونه ای باشد که علاوه بر جذب بیشتر کاربر باعث شود تا کاربر با خیالی آسوده به مشاهده و گردش در سایت شما بپردازد و از عواملی که موجب اذیت کاربر و ترک سریع سایت می شود خودداری کنید.
کاربر نباید برای دسترسی به نقاط مختلف سایت سردرگم شود زیرا اگر دسترسی به قسمتهای سایت گیج کننده باشد کاربر سایت را رها کرده و سراغ وب سایت رقیب دیگری می رود و دقیقا همین امر باعث از دست دادن مشتریان شما می شود. و باعث می شود تا
طراحی سایت شما با شکست مواجه شود. و کم کم از نتیجه ای که مد نظر داشته اید فاصله بگیرید.

 

با رعایت نکات فوق سایتی ایده آل و مناسب کسب و کار خود داشته باشید.